UV alebo LED lampa?

 
 
 
 

UV alebo LED lampa?

V minulosti sme na modeláciu nechtov nemali na výber, dostupné boli len UV lampy. Dnešná doba nám ponúka výber medzi UV lampou a LED lampou.

V našom článku sa dozviete, aké sú výhody a nevýhody týchto lámp a aký je medzi nimi rozdiel.

UV lampy

UV lampy vlastní väčšina nechtáriek. V UV lampe sú žiarivky, ktoré slúžia na vytvrdenie gélu či Gél laku. Žiarivky sa časom opotrebúvajú a pokiaľ gél nevytvrdia, je potrebné zakúpiť si nové a vymeniť ich. Žiarivky vydržia priemerne 300 hodín práce, niekedy vydržia aj viac. Opotrebovanú žiarivku spoznáte tak, že sa gél v lampe nevytvrdí vôbec alebo sa jeho doba vytvrdenia predĺži.

Momentálne sa vyrábajú hlavne 4-žiarovkové o výkone 36 wattov, kde je doba vytvrdzovania UV gélov alebo gél lakov približne od 1 do 3 minút, všetko však závisí do typu daného výrobku.

LED lampy

LED lampy využívajú LED diódy namiesto tých klasických žiariviek, čo je ich veľká výhoda. Nemusíte myslieť na výmenu žiariviek. Avšak ich cena je vyššia. U nás si môžete zakúpiť rôzne LED lampy, ktoré slúžia na vytvrdzovanie gélu a laku.

Do LED lampy sa používajú špeciálne LED gély, ktoré tiež nájdete v našej ponuke.

Dnes zoženiete aj kombinované tj. UV/LED lampy, ktoré obsahujú žiarovky aj diódy - môžu vytvrdzovať ako UV gély, tak LED gély a gél laky (obvykle za 5 sekúnd).

Aké sú ich výhody a nevýhody?

1. LED lampy ponúkajú kratšiu dobu schnutia v porovnaní s UV lampou.

2. Zatiaľ, čo žiarivky UV lampy sa musia vymieňať, pri LED žiarivkách sa uvádza, že majú neobmedzenú životnosť a spotrebuje podstatne menej energie.

3. LED žiarivky sú drahšie ako UV.

5. Väčšina UV lámp má výsuvné dno, čím je vhodná aj na pedikúru.

Pred nákupom sa rozhodnite, aké výhody sú pre vás dôležité.