Prírodná farba na vlasy - najčastejšie otázky

 
 
 
 

Prírodná farba na vlasy - najčastejšie otázky

Prírodné farby na vlasy majú z veľkej časti rastlinné zloženie. Táto rastlina sa volá henna. Pre vytváranie rôznych farebných odtieňov ako gaštanová, tmavohnedá, čierna a pod. sa do henny miešajú rastliny a bylinky obsahujúce rôzne farbivá. Henna má červený až ryšavý odtieň, a preto sa veľa ľudí nevie rozhodnúť či vyskúšať prírodné farby na vlasy alebo ostať pri dobre odskúšaných chemických farbách na vlasy. Ak dodržíte pár základných zásad farbenia a miešania farieb prírodnými farbami na vlasy, nemusíte sa ničoho báť. Dosiahnete krásne žiarivé odtiene Vašich vlasov bez toho, aby ste ich zbytočne poškodzovali.

Tento článok obsahuje odpovede na často kladené otázky, ktoré by ste si mali pred prvým farbením vlasov prírodnými farbami určite prečítať.

ZA AKO DLHO SA FARBA VYMYJE? 

Po prvom farbení sa zvyčajne farba vymyje do 4 týždňov. Nevymyje sa však úplne. Pri pravidelnom farbení prírodnými farbami na vlasy značky VOONO farba vydrží dlhšie a postačí už len dofarbovať odrasty. Celú dĺžku vlasov odporúčame nafarbiť raz za tri mesiace.


AKO FUNGUJÚ RASTLINNÉ FARBY? 

Rastlinné farby na vlasy obaľujú vlasy, narozdiel od chemických farieb, ktoré prenikajú hlboko do vlasovej štruktúry.


MOJE VLASY SÚ FARBENÉ CHEMICKOU FARBOU, MÔŽEM SA NAFARBIŤ HENNOU? 

Farbenie hennou je možné, ak odstup od posledného farbenia vlasov chemickou farbou je  2–3 týždne. Odporúča sa tiež nepoužívať silikónové a parabénové vlasové prípravky (šampón, kondicionér, lak apod.).
 


SOM BLONDÝNKA A CHCEM PREJSŤ NA HNEDÉ VLASY, ČO MÁM ROBIŤ?

Odporúčame najskôr vlasy natónovať do jahodovej až pšeničnej blond pomocou masky Hair of Gaurí (masku aplikujte na 45 minút na celú dĺžku). Potom aplikujte hnedú farbu. Pri preskočení týchto krokov by mohli vlasy zozelenať.


ČO SA STANE, KEĎ DÁM LIGHT BROWN NA BLOND VLASY?

Vlasy budú ryšavé alebo môžu zozelenať. Neodporúčame Light brown na blond vlasy.


AK BY SOM CHCELA PREJSŤ ZNOVU NA CHEMICKÉ FARBENIE VLASOV, MÔŽEM?

Áno, na chemické farbenie vlasov môžeže prejsť kedykoľvek.


JE MOŽNÉ ZOSVETLIŤ RASTLINNÚ FARBU PEROXIDOM?

Zosvetliť peroxidom môžete iba rastlinnú farbu červeného alebo ryšavého odtieňa. Hnedé a čierne odtiene sa zosvetľujú vymývacím kúpeľom pomocou vitamínu C, nie peroxidom. Vlasy by mohly zozelenať.


CO NIKDY NESMIEM UROBIŤ?

Nesmiete použiť čisté indigo na svetlé a šedivé vlasy. Vznikol by škaredý šedivý alebo zelený odtieň vlasov. Pri blond vlasoch nepoužívajte tmavé odtiene (Indigo, Soft black a Dark brown) - na 90% Vám vlasy zozelenajú. Indigo je vhodné použiť len pre čiernovlásky alebo v kombinácii s odtieňom Soft black.


AKÝ ŠAMPÓN A KONDICIONÉR JE VHODNÝ K FARBÁM?

VOONO šampóny a kondicionéry a všetky tie, ktoré neobsahujú silikóny a parabény.


ČO AK SA FARBA RÝCHLO VYMÝVA ALEBO PÚŠŤA NA KRK?

Stáva sa to ak nedodržíte správny postup alebo používate nevhodné vlasové prípravky. Taktiež prírodné šampóny niekedy nesedia s rastlinnými farbami. Je potrebné vymeniť vlasovú kozmetiku a počkať 2 týždne, kým problém odoznie.


MÔŽU SA ODTIENE MEDZI SEBOU MIEŠAŤ?

Áno, môžu. Najčastějšie kombinácie sú:

Light brown s Copper

Copper s Orange

Copper s Wine red

Wine red s Orange

Medium brown s Rose brown

Medium brown s Dark brown

Soft black s Dark brown

Soft black s Indigom


MÁTE BEZFAREBNÚ HENNU (VYŽIVUJÚCU)?

Áno, volá se Cassia obovata.


KRYJÚ PRÍRODNÉ FARBY VOONO ŠEDINY?

Áno, pri šedinách, ktoré tvoria menej ako 30% objemu vlasov na ich prekrytie stačí použiť zvolený odtieň,ktorým nafarbíte vlasy. Pri viac ako 30% podiele šedín treba odrasty najprv prepigmenotvať (nafarbiť odtieňom Copper) a až potom nafarbiť zvolenou farbou celú dĺžku vlasov.


AKO ČASTO SI MÁM FARBIŤ VLASY HENNOU?

Odporúčaná doba je každý 4.–5. týždeň avšak farby sú 100% prírodné, takže ani častejšie farbenie nevadí. V prípade potreby aj každé 2 týždne stačí nafarbiť iba odrasty.


AKO FUNGUJE MASKA HAIR OF GAURÍ?

Maska predstavuje detoxikáciu, odporúča sa aplikovať zmiešaná s vodou ako kašička. Pri tmavých odtieňoch sa aplikuje iba na vlasovú pokožku, ak by sa aplikovala na celú dĺžku vlasov, mohlo by dôjsť k odstráneniu tmavých pigmentov (zosvetleniu alebo stmavnutiu farby). Aplikovať ju môžete na celú dĺžku vlasov iba v prípade, že chcete podporiť teplé odtiene.