Prírodná farba na vlasy - najčastejšie otázky

 
 
 
 

Prírodná farba na vlasy - najčastejšie otázky

Prírodné farby na vlasy sú z väčšej časty zložené z rastliny, ktorá sa volá henna. Pre získanie rôznorodých odtieňov ako čierna, tmavohnedá, gaštanová a pod. do henny sa miešajú iné bylinky a rastliny, ktoré obsahujú farbivá. Čistá henna má červený až ryšavý odtieň a kvôli tomu veľa ľudí váha, či sa dať na prírodné farby alebo ostať pri dobre odskúšaných chemických farbách na vlasy. Avšak, ak dodržíte niekoľko základných zásad farbenia, miešania farieb, prírodnými farbami na vlasy dokážete dosiahnuť krásne, živé, žiarivé odtiene bez toho, aby ste škodili Vašim vlasom. 

V tomto článku Vám prinášame zopár často kladených otázok a odpovedí, ktoré by ste mali pred prvým farbením vlasov prírodnými farbami prečítať.

ZA AKO DLHO SA FARBA VYMYJE? 

Po prvom farbení sa farba sa vymyje do 4 týždňov. Prírodné farby sa ale nevymyjú úplne. Ak sa pravidelne farbíte prírodnými farbami na vlasy značky VOONO, tak vám farba vydrží dlhšie a stačí už len dofarbovať odrasty. Doporučujeme nafarbiť celú dĺžku vlasov raz za tri mesiace
 


AKO FUNGUJÚ RASTLINNÉ FARBY? 

Fungujú na báze obaľovania vlasov. Oproti chémii, ktorá preniká hlboko do štruktúry vlasov.
 


MOJE VLASY SÚ FARBENÉ CHEMICKOU FARBOU, MÔŽEM SA NAFARBIŤ HENNOU? 

Áno, môžete, stačí nechať rozostup 2–3 týždne od posledného farbenia chemickou farbou. Odporúčame však nepoužívať silikónové a parabénové vlasové prípravky (šampón, kondicionér, lak apod.).
 


SOM BLONDÝNKA A CHCEM PREJSŤ NA HNEDÉ VLASY, ČO MÁM ROBIŤ?

Vyskúšajte vlasy najskôr natónovať do jahodovej až pšeničnej blond pomocou masky Hair of Gaurí (masku aplikujte na 45 minút na celú dĺžku). Potom aplikujte hnedú farbu. Ak by ste preskočili tieto kroky, mohli by vlasy zozelenať. Došlo by k príliš veľkému kroku.


ČO SA STANE, KEĎ DÁM LIGHT BROWN NA BLOND VLASY?

Vlasy budú ryšavé alebo hrozí riziko zozelenania. Prosím, radšej nevoľte Light brown na blond vlasy.


AK BY SOM CHCELA PREJSŤ ZNOVU NA CHEMICKÉ FARBENIE VLASOV, MÔŽEM?

Áno, môžete kedykoľvek.


JE MOŽNÉ ZOSVETLIŤ RASTLINNÚ FARBU PEROXIDOM?

Áno, u červených a ryšavých odtieňov, môžete použiť peroxid. Pri zosvetľovaní hnedých až čiernych odtieňov zvoľte vymývací kúpeľ pomocou vitamínu C, nie peroxidom. Vlasy by mohly zozelenať.


CO NIKDY NESMIEM UROBIŤ?

Dať čisté indigo na svetlé či šedivé vlasy, vznikne nepekný šedý alebo zelený odtieň. Neodporúčame dávať na blond vlasy tmavé odtiene (Indigo, Soft black a Dark brown – vlasy v 90 % zozelenajú!). Indigo je vhodné pre čiernovlásky alebo v kombinácii s odtieňom Soft black.


AKÝ ŠAMPÓN A KONDICIONÉR JE VHODNÝ K FARBÁM?

VOONO vlasová rada alebo všetky, ktoré neobsahujú silikóny a parabény.


ČO AK SA FARBA RÝCHLO VYMÝVA ALEBO PÚŠŤA NA KRK?

Buď nieje dodržaný správny postup alebo máte nevhodné vlasové prípravky. Aj prírodné šampóny si niekdy nesadnú s rastlinnými farbami. Stačí vymeniť svoje prípravky a problém do 2 týždňov odoznie. 


MÔŽU SA ODTIENE MEDZI SEBOU MIEŠAŤ?

Áno, môžu. Najčastějšie kombinácie sú:

Light brown s Copper

Copper s Orange

Copper s Wine red

Wine red s Orange

Medium brown s Rose brown

Medium brown s Dark brown

Soft black s Dark brown

Soft black s Indigom


MÁTE BEZFAREBNÚ HENNU (VYŽIVUJÚCU)?

Áno, volá se Cassia obovata.


KRYJÚ PRÍRODNÉ FARBY VOONO ŠEDINY?

Áno, ak máte menej než 30 % šedín, na ich prekrytie vám stačí nafarbiť vlasy vami zvoleným odtieňom. Ak máte viac ako 30 % šedín, je najprv potrebné odrasty nafarbiť odtieňom Copper (prepigmentovať) a potom nafarbiť vami zvolenou farbou na celú dĺžku vlasov. Viac informácií je v aplikačnom videu v na našom blogu.


AKO ČASTO SI MÁM FARBIŤ VLASY HENNOU, RASTLINNOU FARBOU?

Kľudne každý druhý týždeň, ale najlepšie je 4.–5. týždeň (nemusí být vždy celá dĺžka, kľudne iba odrasty). Farby sú 100% prírodné, takže časté farbenie nevadí.


AKO FUNGUJE MASKA HAIR OF GAURÍ?

Maska funguje na bázE detoxikácie. Masku odporúčame aplikovať ako kašičku zmiešanú s vodou na vlasovú pokožku. Aplikácia na celú dĺžku vlasov sa odporúča v prípade, ak chcete podporiť teplé odtiene. Na tmavé odtiene sa maska na celú dĺžku neodporúča, mohlo by dôjsť ku odstráneniu tmavých pigmentov (zosvetlení, stiahnutiu farby).