Poškodené nechty? Pomôže vám japonská manikúra

 
 
 
 

Poškodené nechty? Pomôže vám japonská manikúra

Lámavé, šupinaté či tenučké nechty? Iste, každá z nás túži po krásnych rukách, ktoré zdobia elegantné, udržiavané nechty. Manuálna práca, stres či nedostatočná výživa však nechty veľmi oslabujú a ničia. Niekedy vieme ich stav ovplyvniť rôznymi výživovými doplnkami, väčšinou však ide o komplex vitamínov B, s ktorými síce budete mať krajšie vlasy a nechty ale aj niekoľko nepekných kíl navyše. Chcete mať teda pekné a pestované nechty ako zo salónu? Vyskúšajte japonskú manikúru!

Zrejme sa vám pojem manikúra automaticky viaže s profesionálnym ošetrením, po ktorom odchádzate z nechtového štúdia s nádherne dekorovanými nechtami. Japonská manikúra však nie je o vyšperkovaných farebných nechtoch, ktoré si každý všimne, a s ktorými sa bojíte aj umyť riad. Japonská manikúra je predovšetkým výživa, ktorá doplní nechtom chýbajúce látky, naštartuje ich regeneráciu, vytvorí ochranný film a dodá vašim nechtom lesk o akom ste ani nesnívali.

Unikátne zloženie

Japonská manikúra sa nazýva aj malým zázrakom. Nejde o bežnú úpravu nechtov lakmi, ale o ošetrenie vyživujúcou kúrou, ktorá je v Japonsku známa už storočia a bola privilégiom dám z vyšších kruhov. Japonská manikúra v zásade nie je nič viac ako dva tégliky, pilník a dve leštičky.svadba-nechty

To čo robí japonskú manikúru takou výnimočnou je unikátna zmes vitamínov, minerálov a ďalších látok. Základná pasta odstraňuje ryhovanie a nerovnosti nechtu, avšak mimoriadne šetrne, tak šetrne, ako to nedokáže žiadny pilník. Táto polosuchá pasta obsahuje bentonit, je to prírodná hornina pochádzajúca z pravekých morí, ktorá sa skladá z kremíka a ošetrujúcich lipidov. Bentonitová pasta sa do nechtov zapracováva špeciálnou leštičkou, nechty zostanú nielen vyhladené, ale zároveň aj spevnené so zachovaním pružnosti.

Druhý prípravok japonskej manikúry je vysokovýživný prášok z parafínov a včelieho vosku obohatený o vitamíny A, H, E, a provitamín B5. Na zapracovanie tohto prášku slúži druhá leštička, ktorá ho vplyvom zvýšenej teploty pri trení rovnomerne roznesie po celom nechte a prehriatím sa dostane do hlbokých štruktúr nechtu. Ošetrený necht vyzerá ako po nalakovaní priehľadným lakom, avšak, účinok ošetrenia trvá niekoľko týždňov! Žiadne odlakovanie, žiadne ošupujúce sa laky. Nádherné a ošetrené nechty celé týždne – v tom spočíva tajomstvo japonskej manikúry.stare-ruky

Jednoduchý postup – zvládnete aj doma

Postup pri ošetrení nechtov japonskou manikúrou je veľmi jednoduchý a zvládnete ho v pohodlí domova. Úplne vám stačí štartovacia sada na japonskú manikúru.

  1. Nechty ponorte na niekoľko minút do vlažnej vody, aby zmäkli.
  2. Bežné ošetrenie nechtov – skráťte a obrúste pilníkom hrany nechtu do požadovanej dĺžky.
  3. Zatlačte kožtičku okolo nechtov, prebytočnú kožu opatrne odstrihnite.
  4. Ošetrujúcim pilníkom zbrúste zničenú vrstvu nechtu.
  5. Pomocou určenej leštičky zapracujte bentonitovú pastu do nechtu.
  6. S druhou leštičkou zaleštite výživný prášok.
  7. Hotovo!

Takto upravené nechty vyzerajú profesionálne ošetrené, efekt je dlhotrvajúci a budete pôsobiť mimoriadne pestovaným dojmom.

A ak si potrpíte na krásne upravené ruky svojho partnera, prečítate si náš článok o Pánskej manikúre.