Nedržia Vám nechty? Tieto 3 tipy Vám zaručene pomôžu

 
 
 
 

Nedržia Vám nechty? Tieto 3 tipy Vám zaručene pomôžu

Nechtové problémy patria k najčastejšie konzultovaným otázkam našich klientiek. Je to však veľmi jednoduché pri dodržaní pravidiel, ktoré Vám v tomto článku priblížime.

1. Najdôležitejšia je nechtová platnička a jej príprava na priľnutie akéhokoľvek materiálu k nechtu. Nechtovú platničku musíme najskôr odmastiť a dehydratovať, inak produkt nebude správne držať.

2. Začíname dezinfekciou svojich a klientkiných rúk. Následne odstránime nechtovú blanku, a to buď odstraňovačom kožičky (pôsobí cca 2 minúty) a zatlačovačom zatlačíme a zároveň odstránime. Podľa stavu platničky a blanky to môže byť u niektorých klientiek opakovane. Zvyšný odstaňovač zotrieme pomocou suchej buničiny. Následne nechty zmatníme pilníkom 180/180 iba jedným smerom, aby sme sa zbavili mastnoty nechtu a otvorili ho pre dokonalé priľnutie materiálu. Prach oprášime, nestierame ho žiadnou tekutinou.

Ďalší spôsbo odstránenia nechtovej kožičky je oveľa rýchlejší, ak vlastníte brúsku. Brúskou a špeciálnou frézou na kožičku (kužeľ, špička, gulička) dokážeme blanku odstrániť na 100% za oveľa kratší čas. Nechty zase len oprášime a postupujeme rovnako ako v prvom prípade.

3. Po zdrsnení nechtu a pred použitím materiálu odporúčame použiť  tieto dva druhy podporných prípavkov:

Nail prep
Zabezpečuje perfektnú dezinfekciu a dehydratáciu nechtu a to bez jeho zbytočného poškodenia. Na dehydratovaný a vydezinfikovaný necht je dobré použiť tekutinu Super stick pre výborné priľnutie podkladovej vrstvy gélu (možno tiež použiť pod gél lak, polygél a akryl).

Super stick
Táto hypoalergénna tekutina zabezpečuje väzbu medzi prírodným nechtom a ďalším materiálom. Obsahuje len stopové množstvo kyselín, takže neštípe ani pri prípadnom poranení a záderoch. Aplikuje sa na zdrsnený necht, a to vo veľmi tenkej vrstve. Nezaschína do matnej vrstvy, práve vďaka tomu ostane lepkavý povrch na nechtovej platničke, ktorý zvýši priľnutie materiálu. Odporúča sa ho dávať polymerizovať, ale nie je to nevyhnutné.