null

 
 
 
 

Depilácia voskom roll-on

Nemáte čas na pravidelnú návštevu kozmetičky, alebo ste sa rozhodli, že dáte šancu depilácií voskom v domácom prostredí? Ak ešte váhate, či to skúsiť doma alebo či to nechať na "profíčku", tento článok vám možno pomôže pri rozhodovaní.

Čo potrebujem k depiliácií?
Aby ste si nemuseli lámať hlavz nad touto otázkou, pripravili sme malú depilačnú sadu za ozaj skvelú cenu, v ktorej nájdete všetky základné veci k depilácií v domácom prostredí.
Najdôležitejšia časť je ohrievač vosku – prístroj, ktorý zapojíte do elektrickej zásuvky a zohreje vosk roll-on.
Vosk roll-on (lebo má roľovaciu hlavicu) nanášate na pokožku v roztopenom stave.
Depilačné papieriky/prúžky, pomocou ktorých odstránite ochlpenie z depilovanej častei tela.
Môže sa zísť ešte preddepilačné tonikum, ktoré pripraví pokožku na depiláciu (očistí, odmastí). Ďalej podepilačný olej pomocou ktorého viete odstrániť zbytky vosku. Pre citlivú pokožku môžete použiť aj podepilačný chladivý gél, ktorý ukľudňuje a osvieži depilované časti tela.

Ako na ohrievanie vosku?

1. Do ohrievača vosku vložte roll-on vosk, zakryte viečkom a položte ohrievač na rovnú plochu. Zapojte kábel ohrievača do elektrickej siete a počkajte, kým sa vosk úplne neroztopí. Bežná doba zohriatia je 15-20 min. V závislosti od vonkajšej teploty, hustoty vosku a výkonu ohrievača. Naše ohrievače Biostyle dodávame s výkonom 30W pre rýchlu dobu zohrievania.
2. Správnosť nahriatia overíte pretiahnutím aplikátora roll on vosku po čistom prúžku. Pri správnom nahriatí povrch depilačného papiera je rovnomerne a celkom pokrytý voskom. Pred nanesením vosku na pokožku odpojte ohrievač zo zásuvky ale vosk nevyberajte!

Teraz už môžemzačať depilovať!

3. Pokožka musí byť čistá a suchá, odmastená a vydezinfikovaná (pri domácej depilácii dezinfekciu môžete vynechať).
4. Naneste tenkú vrstvu vosku na depilovanú časť tela v smere rastu chĺpkov. Pritom napínajte pokožku (aby sa všade dostal vosk).
5. Priložte depilačný prúžok na navoskovanú pokožku, môžete ho mierne pritlačiť rukou, aby lepšie priľnul a aby ste odstránili vzduchové bubliny. Časť pokožky, na ktorú je vosk nanášaný musí byť kratšia ako prúžok, ktorý na ňu priložíte. Depilačný prúžok musí celkom priliehať!
6. Uchopte okraj prúžku, a trhnite proti smeru rastu chĺpkov. Prúžok držte čo najbližšie k pokožke. Druhou rukou môžete pridržať pokožku pred prúžkom kým ho strhnete.
7. Prúžok môže byť opakovane použitý pokiaľ zachytáva vosk.
8. Zbytky vosku po depilácii odstráňte podepilačným olejom.
9. Po ukončení depilácie použite podepilačný chladivý gél alebo balzám s beta karoténom pre lepšiu hydratáciu a ukľudnenie podráždenej pokožky

Tipy a triky k depilácií
- ak teraz začínate s depiláciou, zoberte si prvý krát prírodný vosk (žltý) bez pridaných látok; na tento vosk majú zákazníčky najmenej reakcií (začervenanie)
- keď chcete skúsiť iný vosk, otestujte si ho na malej časti pokožky
- pre začiatočníčky z našej ponuky doporučujeme hrubšie depilačné papieriky, ktoré sa určite nebudú trhať
- na depiláciu menších plôch ako horná pera, obočie, línia bikín použite vosk s tenkou hlavicou
- po depilácií nevystavujte pokožku ihneď priamemu slnečnému žiareniu, najvhodnejší čas na depiláciu je poobede/večer; do rána sa depilovaná pokožka ukľudní a zmizne aj začervenanie
- depiláciu pred fotením naplánujte v dostatočnom časovom odstupe, podráždené miesta pokožky sú viditeľné na fotografiách aj 24h po depilácií!
- zarastaniu chlpikov predídete pravidelným peelingom a používaním hydratačným krémov