Wellness manikúra

 
 
 
 

Školenia

Wellness manikúra

Kurz wellness manikúry - mokrá manikúra s peelingom, maskou, masage od biostyle
Výrobca:Výrobca 1
Kód produktu:V19
Vaša cena: 49,00 €

V zimnom období sa pokožka rúk, nôh a celého tela správa úplne inak ako v letných mesiacoch. V letných mesiacoch dokážeme pokožku vyživovať aj zvnútra a to hlavne prísunom vitamínov obsiahnutých v čerstvom ovocí a zelenine, v zimnom období sme ale o tieto zložky ochudobnení. A práve to sa odzrkadlí i na našej pleti, pokožke a nechtoch.

Z praxe vieme, že prírodné nechty rastú veľmi pomaly, takže zmeny dokážeme postrehnúť až po niekoľkých mesiacoch. Spomeniem aspoň základné vitamíny, ktoré sú potrebné pre spevnenie a skvalitnenie nechtov: Vitamín A, B7, H, B2, B12, C, D, E, vápnik, mastné kyseliny, železo, horčík, bielkoviny, silikón, síra, zinok. Pokiaľ nie je možné získavať vitamíny z čerstvej stravy, máme dnes na trhu dostupné rôzne výživové doplnky stravy či už v tekutej alebo tabletovej forme.

Starostlivosť o ruky patrí k neoddeliteľnej súčasti starostlivosti o celkový vzhľad nakoľko ruky dokážu veľa prezradiť o našom veku. Pokožka na rukách začína po štyridsiatke chabnúť a na chrbte ruky začína byť vráskavá, niekedy aj s objavovaním sa stareckých škvŕn. Keďže pokožka rúk sa s pribúdajúcim vekom stenšuje, kolagénové a elastínové vlákna sa degenerujú, je dôležité pokožku dostatočne vyživiť, aby sa zastavil proces starnutia. O prirodzené nechty sa treba starať intenzívne a cielene, aby sa dosiahol očakávaný výsledok. Ale pravidelnou návštevou u Vašej manikérky a absolvovaním kúr sa výsledok zaručene dostaví. Odmenou za to bude to, že budete mať vždy krásne a upravené nechty.

MOKRÁ MANIKÚRA - vhodná pri problematických kožtičkách okolo nechtov Pôsobením teplého roztoku dochádza k zmäkčeniu a vyživeniu kožtičiek okolo nechtov, ktoré sa následne ošetria a aplikuje sa postup suchej manikúry podľa výberu.

PARAFÍNOVÉ ZÁBALY - starostlivosť o pokožku rúk parafínový kúpeľ na ruky vydáva blahodárne teplo. Parafín kombinuje zdravotnícke a estetické účinky. Zmäkčuje a zjemňuje suchú a popraskanú kožu, vyhladzuje vrásky, zmierňuje problémy v prípade artritídy, artrózy a rôznych foriem reumatizmu. Parafínový zábal sa využíva aj pri degeneratívnych onemocnenia kĺbov na rukách. Pôsobí blahodarne na nervovú sústavu (na dlaniach sú nervové zakončenia buniek). Po terapii sú ruky odpočinuté, hladké, jemné a zamatovo hebké. Parafín zvyšuje prekrvenosť pokožky, nahradzuje obklady, zmäkčuje kožu. Parafín sa nanáša pri ponorení do špeciálnej nádoby a necháva sa pôsobiť 20 min.

MASÁŽ RÚK - starostlivosť o pokožku rúk Ruky sú našim pomocníkom takmer pri každej práci a preto by sa im z času na čas mala poskytnúť chvíľka relaxácie. Masáž je zameraná na prekrvenie rúk, pomáha odstraňovať stres, napätie a navodiť pociť uvoľnenia i osvieženia. Zároveň suchej, popraskanej a ochabnutej koži pomáha stať sa hydratovanou a sviežou.

Na záver niekoľko rád pre starostlivosť o ruky a nechty: k základným hygienickým návykom patrí umývanie rúk, je potrebné myslieť na to, že po každom umytí rúk mydlom sa vysušuje pokožka ako i nechty čo spôsobuje ich krehkosť a lámavosť. Preto treba dbať na časté použitie krémov určených na ruky a nechty denným použitím vitamínového oleja určeného na ošetrenie kožtičky okolo nechtov /kutikuly/ sa zabezpečí posilnenie slabých a lámavých nechtov. Krátka, ale denná masáž povzbudzuje nechty k rastu, pretože sa pri nej zvyšuje prítok krvi do končekov prstov kutikulová kožtička chráni rastové centrum nechtu a preto sa treba odnaučiť si kožtičku strihať. Pravidelným zatláčaním a spomínanou masážou s vitamínových olejom ostanú nožničky minulosťou na skrátenie nechtov treba používať pilník, nie nožničky. Strihaním sa prírodný necht môže ohnúť, prípadne prasknúť. na prírodné nechty je vhodné ako podkladový lak používať rôzne vitamínové laky, či spevňovače nechtov pri odlakovaní používať bezacetónový odlakovač, pretože ten prírodný necht nevysušuje.